با ۱۶۳۰، تلفنی تپ‌سی بگیرید!

تپ‌سی تلفنی (۱۶۳۰) چیست؟

اولین چیزی که برای درخواست تاکسی اینترنتی به ذهنمان می‌رسد، دسترسی به اینترنت است. ما فکر می‌کنیم که باید به صورت آنلاین درخواست خودرو کنیم. در مورد تپ‌سی گرفتن هم ماجرا همین‌طور به نظر می‌رسد. اما تپ‌سی، در سال اخیر، امکان درخواست خودرو را به صورت آفلاین و بدون استفاده از اینترنت، مهیا کرده است: « با ۱۶۳۰، تپ‌سی بدون اینترنت نیز کار می‌کند»

به این ترتیب، تنها با دسترسی به تلفن (همراه یا ثابت)، می‌توانید با تماس با شماره تلفن ۱۶۳۰ و بدون نیاز به پیش‌شماره‌ی شهر (مثلا ۰۲۱)، تپ‌سی بگیرید. سفر شما با همان کیفیت و امنیت بوده و هیچ تفاوتی برای راننده بین سفر آنلاین و تلفنی وجود ندارد. این امکان در تمامی شهرهای تحت پوشش تپ‌سی از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ شب فعال است.

نکته: برای درخواست سفر، حتی اگر با تلفن ثابت با ۱۶۳۰ تماس گرفته باشید، لازم است یک شماره تلفن تلفن همراه به اپراتور ارائه دهید تا پیام‌های سفر از جانب تپ‌سی به این شماره ارسال شوند.

لازم به ذکر است که هزینه این سرویس، درصدی از حالت کلاسیک بیشتر است.

چگونه از تپ‌سی تلفنی (۱۶۳۰) استفاده کنیم؟

برای استفاده از سرویس تلفنی تپ‌سی، کافی است با شماره تلفن ۱۶۳۰ تماس بگیرید. شما به یکی از اپراتورهای تپ‌سی تلفنی وصل خواهید شد. او مبدا و مقصد سفر را از شما می‌پرسد و درست مانند اپلیکیشن، برایتان درخواست سفر می‌دهد. اگر قبلا نقاط مورد نظر خود را در قسمت مکان‌های منتخب اپلیکیشن وارد کرده باشید، کار راحت‌تر خواهد بود. به این ترتیب مثلا می‌توانید بگویید که از خانه به محل کار می‌روید و نیازی به گفتن آدرس نیست. همچنین می‌توانید از اپراتور بخواهید که مکان‌های منتخب شما را ثبت کند تا در سفرهای بعدی، راحت‌تر درخواست سفر دهید. این موضوع، در مورد زمانی که فقط از تلفن ثابت استفاده می‌کنید هم صدق می‌کند. در این حالت، مکان‌های منتخب شما ذخیره شده و می‌توانید آن‌‌ها را به عنوان مبدا یا مقصد انتخاب کنید.

اپلیکیشن، درخواست را به نزدیک‌ترین سفیر (راننده) می‌فرستد و سفیر، پس از تایید درخواست، به سمت مبدا شما حرکت می‌کند. در این مرحله شما روی خط تلفنی که از طریق آن با تپ‌سی تماس گرفته‌اید، یک پیامک متنی دریافت می‌کنید مبنی بر این که سفیر پیدا شد. به محض رسیدن سفیر به مبدا، شما یک پیام متنی دیگر دریافت می‌کنید تا از رسیدن سفیر مطلع شوید.

ارسال مجدد درخواست به چه صورت است؟

اگر به هر دلیلی، سفیر درخواست شما را لغو کند، از طریق پیام متنی باخبر می‌شوید. در این صورت، یا اگر در آن لحظه خودرویی برای شما پیدا نشود، برای شما پیامی ارسال می‌شود. با ارسال عدد ۱ در پاسخ این پیام، دوباره درخواست خود را، بدون طی مراحل قبلی، تکرار کنید.

تپ‌سی تلفنی، چه زمان‌هایی به کار می‌آید؟

  • زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید.
  • اگر از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنید.
  • وقتی مادر، پدر یا یکی از اطرافیانتان میانه‌ای با فضای آنلاین ندارد و از شما می‌خواهد برایش تپ‌سی بگیرید.
  • چنانچه در وضعیتی هستید که کار با اپلیکیشن امکان‌پذیر نیست.

در تمامی این حالت‌ها، می‌توانید با ۱۶۳۰ تماس گرفته و تپ‌سی تلفنی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *