7 کاری که می‌توانید حین رانندگی انجام دهید تا حوصله‌تان سر نرود!

اگر راننده‌ی یک خودروی تک‌سرنشین باشید و هر روز، مثلا از خانه تا محل کار و برعکس را با خودروی شخصی تردد کنید، حتما با این مساله مواجه شده‌اید که راه طولانی و ترافیک، بخش زیادی از وقت شما را می‌گیرد و حتی می‌توان گفت از بین می‌برد. شما پشت ماشین هستید و در نتیجه می‌بایست تمرکز خود را به رانندگی اختصاص دهید. احتمالا حوصله‌تان سر می‌رود و بعد از مدتی، این فعالیت را فرسایشی خواهید یافت.
در این مقاله، 7 راهی را که باعث می‌شود حین رانندگی بتوانید از وقت خود استفاده کنید، آورده‌ایم:

1.ببینید چه خبر است؟
اطلاع از خبرها، مساله‌ای است که برای انسان امروز، حیاتی به نظر می‌رسد. ما، با بمباران اتفاقات مواجهیم و بهتر است بدانیم که در جهانمان چه می‌گذرد. هرچقدر خواندن خبرها جذاب باشد، به هر حال نمی‌توانید پشت فرمان گوشی خود را دربیاورید و شروع به خواندن کنید. پس می‌توانید رادیو را روشن کرده و صبح را با خبر از هرآنچه در حال اتفاق افتادن است، آغاز کنیم. خبرها که تمام شود، حتما رسیده‌اید!

2.از مجله‌های صوتی، چه می‌دانید؟
این روزها، هرجا که بروید، بالاخره یک پادکست پیدا می‌کنید. تقریبا بیشتر وبسایت‌های معتبر، پادکست خود را دارند. برنامه‌های ضبط شده و متنوعی هم به صورت پادکست وجود دارند و از انواع پلتفرم‌ها قابل دسترسی هستند. اگر نه، به سادگی می‌توانید داستان صوتی گوش دهید و عذاب وجدان احتمالی خود را نسبت به وقت‌های نداشته و کتاب‌های نخوانده، رفع کنید. از رمان گرفته تا درگیر کننده‌ترین مفاهیم، به‌صورت صوتی، تهیه شده و قابل استفاده هستند.

3. یک زبان تازه بیاموزید.
این هم یکی دیگر از مزایای شنیدن است. ما زبان مادری خود را از طریق شنیدن مداوم یاد گرفته‌ایم. پس آموختن هر زبان دیگری هم می‌تواند همین طریق اتفاق بیفتد. برای شنیدن هم که چه موقعیتی بهتر از پشت فرمان؟! شما می‌توانید فایل‌های آموزشی هر زبانی را که دوست داشته باشید، تهیه کرده و به مرور آن زبان را یاد بگیرید.

4. برنامه‌ریزی کنید.
هیچ فرقی نمی‌کند که آغاز روز باشد یا پایان آن. زندگی روزمره‌ی ما آنقدر شلوغ و پرکار است که همیشه نیاز به کمی مرتب کردن و برنامه‌ریزی دارد. کارهای روز و حتی هفته‌ی پیش رو را در ذهن مرور کنید. سعی کنید تمام چالش‌هایی که در مورد هرکدام از این کارها با آن مواجه هستین را به یاد بیاورید. حالا می‌توانید آن‌ها را تک به تک حل کنید و به یک برنامه‌ی نهایی برسید. به این ترتیب وقتی به محل کارتان رسیدید یا ماشیت را در پارکینگ خانه‌تان پارک کردید، یک روز آرام را پیش رو خواهید داشت.

5. برنامه‌ی مدون گوش دادن به موسیقی
هر روز ممکن است نیم ساعت، یک ساعت و حتی خیلی بیشتر از آن را در حال رانندگی بگذرانید. تصور کنید اگر هر روز همین مدت زمان را صرف گوش دادن مداوم به یک سبک موسیقی یا آثار یک موسیقیدان بزرگ کنید، در بلند مدت چقدر می‌توانید سواد خود را در این زمینه افزایش داده و حرفی برای گفتن داشته باشید. پس اگر حوصله‌تان پشت فرمان سررفته، دست به کار شوید و یک پلی لیست جدید تهیه کنید.

6.سخنرانی کنید!
بهترین موقعیت برای آماده کردن و تمرین یک ارائه‌ی کاری، دقیقا همین پشت فرمان است. هیچ‌کس کنارتان نیست و آن قدر تمرکز دارید که بتوانید هرآنچه را برای ارائه‌ی آن روز عصرتان در اتاق رئیس لازم می‌دانید، بلند بلند با خود بگویید.

7. خالی نروید!
اما حقیقت این است که هیچ‌کدام از کارهای بالا، آن قدرها نمی‌توانند تنهایی یک مسیر طولانی را پر کنند. هیچ‌کدام نمی‌توانند جای یک هم صحبت را بگیرند. به هر حال، صحبت کردن، راه را کوتاه می‌کند. شما می‌توانید هر روز همکار هم مسیرتان را با خود تا محل کار ببرید یا می‌توانید سفیر تپ‌سی شوید و هر روز، در مسیر رفت و برگشت، با استفاده از امکان «مقصد دلخواه»، یک نفر را همراه ببرید، با او معاشرت کنید، خودروهای تک سرنشین را کاهش دهید و البته، پول بنزینتان را هم درآورید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.