واکسیناسیون رانندگان تپسی آغاز شد. برای اطلاع از شرایط ثبت نام واکسن رانندگان کلیک کنید.

6 قابلیت هوشمند اپلیکیشن تپ‌سی

اپلیکیشن تپ‌سی، تنها یک واسطه‌ برای رسیدن رانندگان به مسافران یا برعکس نیست. این اپلیکیشن، یکی از مزیت‌های رقابتی خود را نسبت به سایر تاکسی‌های اینترنتی، قابلیت‌های هوشمند خود می‌داند. قابلیت‌هایی که بر اساس تحلیل رفتار مسافران در سفرهای گذشته، می‌توانند جزییات سفر را به گونه‌ای تنظیم کنند که از اتلاف وقت، انرژی و البته هزینه، جلوگیری شود.
ممکن است تا به حال از تمامی یا تعدادی از آن‌ها استفاده کرده و کم و پیش از چگونگی کار کردن با آن‌ها مطلع باشید. اما در این یادداشت، سعی کرده‌ایم تا به صورت اجمالی، هر یک از این 6 قابلیت هوشمند را توضیح دهیم تا در ادامه به مرور، در همین وبلاگ به شکلی جامع‌تر به یک به یک آن‌ها بپردازیم:

1. پیشنهاد مبدا جایگزین

چنانچه شما به عنوان مبدا سفر خود، نقطه‌ای را انتخاب کنید که چندان خوش‌مسیر نبوده و از خیابان‌ها و مسیرهای اصلی فاصله‌ی معناداری داشته باشد، یا مثلا چراغ قرمز پرترافیکی دقیقا کمی پایین‌تر از محل مبدا شما قرار داشته باشد، اپلیکیشن در لحظه و بر روی نقشه، با خط‌چین به شما نشان می‌دهد که اگر کمی جا به جا شوید و مثلا سمت دیگر خیابان را به عنوان مبدا انتخاب کنید، هم هزینه‌ی کمتری را خواهید پرداخت و هم زمان رسیدن راننده به شما، کوتاه‌تر خواهد بود.

2. پیشنهاد مبدا (حالت سوم)

تپ‌سی، رفتار مسافرانی را که در یک محدوده‌ی بخصوص درخواست سفر می‌دهند، تحلیل می‌کند و می‌داند که پرتکرارترین و بنابراین بهینه‌ترین نقطه برای انتخاب به عنوان مبدا کدام است. به عنوان مثال، اگر داخل یک ورزشگاه درخواست خودرو می‌دهد که ورود خودرو به آن ممنوع است، تپ‌سی با آگاهی از رفتار کاربران قبلی در همین مکان، دم درب ورودی ورزشگاه را به عنوان مبدا به شما پیشنهاد می‌دهد. به این ترتیب، این شکل از تعیین مبدا نیز می‌تواند به شما کمک کند که بهترین و بهینه‌ترین مبدا را انتخاب کرده و در وقت و هزینه‌ی سفر خود صرفه‌جویی کنید.

3. پیشنهاد مبدا

اگر یک نقطه‌ی بخصوص را، مکررا به عنوان مبدا سفر خود انتخاب کنید، هر بار که از آن منطقه قصد درخواست سفر داشته باشید، اپلیکیشن، همان مبدا را برای شما انتخاب می‌کند. در نتیجه اگر مثلا همیشه به جای جلوی در منزلتان، ابتدای کوچه را انتخاب می‌کنید، در لحظه‌ی درخواست سفر حتی اگر در منزل باشید، ابتدای کوچه به عنوان مبدا انتخاب می‌شود. (البته طبیعتا شما هر بار می‌توانید مبدا سفر را به دلخواه تغییر دهید). این قابلیت هوشمند، با ثبت رفتار تکراری شما در درخواست سفر، پروسه‌ی درخواست‌های تکرارشونده را کوتاه‌تر کرده و در نتیجه در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند.

4. پیشنهاد سفر

با استفاده از این قابلیت هوشمند تپ‌سی، چنانچه هر روز، در ساعتی خاص، از یک مبدا تکراری به مقصدی بخصوص سفر کنید، اپلیکیشن، این رفتار شما را به خاطر سپرده و هر روز راس آن ساعت به شما یادآوری می‌کند که الان زمان سفر است. مثلا اگر هر روز 8 صبح از منزل به محل کار می‌روید، اپلیکیشن کمی زودتر از زمان به شما پیام خواهد داد که الان وقت رفتن به محل کار است. به این ترتیب برنامه‌ی سفرهای روزانه‌ی شما نظم بیشتری خواهد گرفت و البته تپ‌سی همچون یک دستیار شخصی، برنامه‌ی شما را به یادتان می‌آورد.

5. پیشنهاد مقصد

چنانچه از یک مبدا بخصوص، چندین بار به یک مقصد تکراری سفر کرده باشید، اپلیکیشن، در زمان انتخاب آن مبدا، مقصد مورد نظر را به شما پیشنهاد می‌دهد. مثلا اگر عصرها که به خرید می‌روید، مبدا خود را جلوی منزل انتخاب می‌کنید، اپلیکیشن با ثبت رفتار تکراری شما، در صورت انتخاب جلوی منزل، از شما می‌پرسد که آیا به مرکز خرید می‌روید؟ و به این ترتیب زحمت جست و جو و پیدا کردن هر روزه‌ی مقصد را از دوش شما بر می‌دارد.

6. پیشنهاد مقصد منتخب

اگر مقصدی را چندین بار از یک مبدا یا مبداهای مختلف انتخاب کرده باشید، اپلیکیشن با تشخیص این انتخاب مکرر، از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید که این مقصد را به عنوان یکی از مقصدهای منتخب خود ثبت کنید؟ ثبت مقصد منتخب این امکان را به شما می‌دهد که هر بار بدون جست و جو بر روی نقشه، مقصد از پیش ثبت شده‌ی خود را انتخاب می‌کنید و درنتیجه زمان کمتری صرف درخواست سفر خواهد شد.

با استفاده از مجموعه‌ی قابلیت‌های هوشمند اپلیکیشن تپ‌سی به صورت مجزا یا همراه با یکدیگر، هم در زمان خود صرفه‌جویی می‌کنید و هم می‌توانید مبلغ کمتری را هزینه کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.