6 راه برای پیش رفتن سریع‌تر کارها

از زمانه‌ای که هر چیزی، درست مثل قورمه‌سبزی، برای جا افتادن زمان داشت، گذشته‌ایم! همه‌ی ما دوست داریم کارهایمان را هر چه سریع‌تر انجام دهیم و برنامه‌ی روزانه‌مان را هر روز، پربارتر از روز پیش کنیم.
در این مقاله 6 کاری را که باعث سریع‌تر شدن ریتم زندگی می‌شوند، برایتان آورده‌ایم:

crop-hands-holding-plate-with-breakfast_23-2147758283

 

اگر سحرخیز باشیم، بی‌شک کامروا می‌شویم!

این را در برنامه‌ی روزانه‌تان بگذارید که هر روز، یک ساعت زودتر از دیگران بیدار شوید. فارغ از این که چقدر دیدن طلوع آفتاب، جذاب و انرژی بخش است، یک ساعت به ساعات سازنده‌ی شما اضافه می‌شود و کارها زودتر تمام می‌شود.

به کارها نوک نزنیم!

تله‌ی وسوسه کننده‌ای که معمولا ما را به دام می‌اندازد، این است که تمام کارهای جذابی که داریم را ناگهان با هم شروع کنیم و هم‌زمان ادامه دهیم. چند صفحه از کتابمان بخوانیم، چند دقیقه‌ای فیلم ببینیم، کمی کار کنیم، کتابی دیگر را باز کنیم و پرژه‌ای جدید را دست بگیریم. چیزی نمی‌گذرد که اوضاع دیوانه کننده می‌شود. در انتها می‌بینیم که در واقع هیچ کاری را تمام نکرده‌ایم و چیزی در دست نداریم. بهترین کار این است که به ترتیب یک کار را انجام دهیم و بعد بریم سراغ کار بعدی.

fortune-teller-forecasting-future

 

مثل یک پیشگو عمل کنیم!

کافی است آدم صبح نباشید، آن وقت است که هیچ دلتان نمی‌خواهد بیدار شوید و تازه با انبوهی از تصمیم برای گرفتن مواجه شوید. نمی‌دانید چه لباسی بپوشید، وسایل مورد نیازتان برای روز را جمع نکرده‌اید و دقیقا نمی‌دانید که امروز باید چه کارهایی را تمام کنید. طی کردن این روند، اگر در حالت عادی نیم ساعت از وقتتان را بگیرد، وقتی در میانه‌ی ماجرا هستید، یکی دو ساعتی شما را معطل خواهد کرد. پس بهتر است که از شب قبل برای روز بعد تصمیم بگیرید و به این ترتیب، روز را کارآمدتر شروع کنید.

لیست کارهای ممنوعه را فراموش نکنیم!

ما همیشه لیستی از آنچه باید انجام شود فراهم می‌کنیم و در نهایت، جلوی نیمی از آن‌ها تیک می‌خورد. اما شاید هیچ وقت نفهمیم که علت چیست. واقعا وقتمان را صرف چه چیزی کردیم که تمام شد و به شب رسید؟ این سوالی است که هر روز باید به آن پاسخ دهیم. لیستی از کارهایی که وقتمان را بیهوده می‌گیرند تهیه کنیم و مراقب باشیم که انجامشان ندهیم.

کافی است قدم بعدی را بدانیم!

لازم نیست برای انجام یک کار بخصوص، تمام مراحل آن را مو به مو بدانید. اما به هر حال نیاز است بدانید در قدم بعدی، باید کجا بروید. همیشه یک قدم جلوتر را پیش بینی کنید. به این ترتیب هم آشفتگی ذهنیتان از بین می‌رود و هم زودتر به نتیجه می‌رسید.

idea smartness

 

از ابزارهای هوشمند استفاده کنیم!

طبیعی است که هرچه جلوتر می‌رویم، ابزارهایی در اختیار ما قرار می‌گیرند که زندگی را برای ما سریع‌تر و آسان‌تر می‌کنند. غذاها سریع‌تر آماده می‌شوند، ارتباط‌ها سریع‌تر برقرار می‌شوند و جست و جوها سریع‌تر به پاسخ می‌رسند. ابزارهای هوشمند، زندگی را برای ما، حتی آسان‌تر می‌کنند. چرا که دیگر نیازی نیست که هر بار که به خدمتی تکراری احتیاج داریم، دوباره و دوباره آن را از ابزار مورد نظر بخواهیم. ابزارهای هوشمند، نبض زندگی و انتخاب‌های ما را در دست می‌گیرند و درست در زمانی که به خدمتی احتیاج داریم، آن را در اختیارمان قرار می‌دهند.
حمل و نقل هم از این ابزارها متاثر می‌شود. درشکه‌ها به تاکسی‌ها و تاکسی‌ها به تاکسی‌های اینترنتی تبدیل می‌شوند. اما این تازه اول کار است. زندگی سریع و بی‌توقف امروز، به تاکسی اینترنتی هوشمندی احتیاج دارد که مثل تپ‌سی، نبض رفت و آمد ما را در دست داشته باشد. بداند همین لحظه دوست داریم به خانه برویم یا اینکه معمولا از پایین پله‌های محل کار سوار می‌شویم. بداند که چه ساعتی باید به باشگاه ورزشی برسیم و بقیه‌ی هم‌مسیرانمان معمولا چطور این مسیر را طی می‌کنند. برای سریع‌تر زندگی کردن، به چنین چیزهایی احتیاج داریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.