7 وسیله‌ای که هرگز نباید در خودرو رها کنید!

به‌ عنوان یک راننده حرفه‌ای حتما وسایلی هست، که ترجیح می‌دهید همیشه داخل خودرو نگهداری کنید. اما یک لیست ممنوعه برای این کار وجود دارد!
با نزدیک شدن تابستان و گرم شدن هوا بهتر است نگاهی به وسایلی که رها کردن آن‌ها در خودرو غیرمجاز و خطرناک است بیاندازید.

قرص و دارو

انواع دارو و به ویژه قرص‌ها باید در دمای محیط نگهداری شوند. به همین خاطر محیط خودرو قطعا جای مناسبی برای نگهداری از آن‌ها نیست. گرمای خودرو شاید باعث خراب یا سمی شدن داروها نشود، اما حتما میزان اثربخشی آن‌ها را کم می‌کند.

هرگونه لوازم الکترونیکی

داشتن وسایلی مانند پاوربانک یا سیم شارژر می‌تواند برای سفیران تپ‌سی یک ضرورت باشد. اما هیچ‌گاه آن‌ها را در خودرو رها نکنید، چون دقیقا همین وسایل کوچک توجه سارقان را به خود جلب می‌کنند.

ضدآفتاب و هرگونه کرم

اگرچه توصیه می‌شود برای محافظت از پوست خود به ویژه در روزهای تابستانی از ضدآفتاب حتما استفاده کنید، اما هرگز آن را در خودرو نگذارید. گرما باعث از بین رفتن خاصیت کرم‌ها و به ویژه ضدآفتاب می‌شود.
از طرف دیگر گرم شدن جداره خارجی کرم، موجب از بین رفتن آن و بیرون ریختن مایع کرم خواهد شد.

ظرف آب

در طول تابستان حتما باید یک ظرف آب به همراه خود داشته باشید تا در حین رانندگی با نوشیدن آب، دمای بدن را کنترل کرده و از بیماری و گرمازدگی جلوگیری کنید.
اما هرگز ظرف آب خود را در ماشین رها نکنید! مواد شیمیایی به کار رفته در ظرف پلاستیکی آب، موجب بیماری‌هایی مثل سرطان و نارحتی‌های قلبی می‌شود. قرار گرفتن این ظرف‌ها در برابر نور آفتاب یا در جای گرم، باعث رها شدن این مواد شیمیایی در آب خواهد شد.

عینک آفتابی

قرار گرفتن عینک آفتابی در معرض گرما و نور خورشید به صورت متمرکز و طولانی مدت، باعث آب شدن بخش‌های پلاستیکی و داغ شدن بدنه فلزی آن می‌شود. حتی قرار دادن عینک آفتابی در داشبور می‌تواند بدتر هم باشد، چون سطح بیرونی داشبورد، آفتاب و گرما را به خود جذب کرده و به محفظه داخلی منتقل می‌کند.

خوارکی‌ها

خوراکی‌ها و خریدهای آشپزخانه‌ای را در صندوق ماشین یا کابین رها نکنید. گرمای تابستان به سرعت موجب فاسد یا خراب شدن هرگونه میوه، سبزی و خوراکی می‌شود.

کیف و مدارک مهم

هرگز فراموش نکنید که خودرو امن‌ترین جا برای نگه داشتن مدارک مهمی مانند کارت ماشین یا گواهینامه و غیره نیست! پس آن‌ها را در کیف یا کیف پولتان نگه دارید و البته کیف خود را نیز هیچ گاه در خودرو نگذارید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.