واکسیناسیون رانندگان تپسی آغاز شد. برای اطلاع از شرایط ثبت نام واکسن رانندگان کلیک کنید.

8 راه برای داشتن سفر امن با تاکسی‌های اینترنتی

تاکسی‌های اینترنتی دیگر پدیده‌ای جدید نیستند. بیشتر ما در طول هفته بارها از آن‌ها استفاده می‌کنیم و دیگر به جایی رسیده‌ایم که نمی‌توانیم عدم حضور آن‌ها را در زندگی‌مان تصور کنیم. در نتیجه می‌توان گفت که ما، به این پدیده‌ی نسبتا جدید در کشورمان اعتماد کرده‌ایم.
اما بدون شک، همیشه نیاز داریم تا از امن بودن سفرمان اطمینان حاصل کنیم. در زیر، 8 راهکار برای داشتن سفری امن را به شما پیشنهاد داده‌ایم:

close-up-hand-showing-display-smart-phone-road_

1. کنار خیابان تپ‌سی نگیرید!
البته همیشه و در هر نقطه‌ای از شهر می‌توانید تپ‌سی بگیرید و به راحتی از آن استفاده کنید. اما حتما می‌دانید که اگر همین‌طور با گوشی در دست کنار خیابان بایستید و مشغول کار با آن باشید، احتمال سرقت آن بسیار بالا می‌رود. پس سعی کنید پیش از خارج شدن از خانه یا محل کار خود، درخواست خودرو کنید.

id card

2. ماشین درست را سوار شوید!

اطلاعات راننده و خودرویی که در مبدا شما حاضر شده، در صفحه‌ی اصلی اپلیکیشن به راحتی قابل رویت است. حتما پیش از سوار شدن به تپ‌سی، این اطلاعات را با پلاک خودرو و ظاهر سفیر تطبیق دهید. به یاد داشته باشید که امکان دارد شخص دیگری با دیدن گوشی در دست شما و آگاهی از این که منتظر ماشین هستید، خود را به عنوان سفیر تپ‌سی جا بزند و ایجاد مزاحمت کند.

business card

3. نام خود را بپرسید!

در ادامه‌ی چک کردن دقیق مشخصات سفر، می‌توانید از راننده بخواهید نام شما را با مسافر خود تطبیق دهد. به این ترتیب از صحت سفر اطمینان حاصل خواهید کرد.

map travel

 

4. سفر خود را به اشتراک بگذارید!

معمولا وقتی کسی را در جریان مقصد خود می‌گذاریم، حس امنیت بیشتری داریم. این موضوع ممکن است از طریق تلفن و پیام کوتاه اتفاق افتد. اما اگر می‌خواهید خانواده یا دوستانتان به صورت زنده، در جریان مسیر سفرتان باشند و دقیقا بدانند که کجای راه هستید، می‌توانید سفر خود را با اپلیکیشن تپ‌سی، با نزدیکانتان به اشتراک بگذارید.

technology

 

5. امنیت سفر را حق خود بدانید!

در طول سفر، ممکن است به هر دلیلی حس کنید که از مسیر مورد نظرتان منحرف شده‌اید یا مشکلی پیش آمده که به شما احساس عدم امنیت می‌دهد. مثلا برخورد راننده خوب نیست در چنین مواردی، شما می‌توانید دکمه‌ی تماس اضطراری با تیم امنیت تپ‌سی را لمس کنید تا این تیم بلافاصله وارد عمل شوند و مساله‌ی پیش آمده را پیگیری و حل کنند.

hand-tapping-tablet-with-map

 

6. مسیر را چک کنید!

برای اطمینان هرچه بیشتر، پیش از هر چیز مسیر سفر خود را روی نقشه چک کنید تا سریعا از هر گونه انحراف از مسیر آگاه شوید. البته تیم امنیت تپ‌سی، به صورت مداوم سفر شما را زیر نظر دارد. بنابراین اگر خودروی شما از مسیر مورد نظر فاصله بگیرد، سریعا وارد عمل خواهد شد.

 

closeup-two-business-men-shaking-hands

 

7. احترام متقابل، کارسازترین است!

احترام گذاشتن به سفیر و اخلاق خوش، تاثیر بسیار زیادی در برقراری ارتباطی مناسب دارد و سفری امن و آرام را تضمین می‌کند.

 

rating 5 stars

8. بازخورد دهید!

به یاد داشته باشید که هیچ مشکلی، بدون اعتراض یا نقد شما حل نخواهد شد. شما در پایان هر سفر، می‌توانید با دادن امتیاز و بازخورد منصفانه در مورد شرایط سفر خود، به بهبود آن‌ها از جهات مختلف کمک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.