اختصاص وام به آسیب‌دیدگان از ویروس کرونا

مدیرعامل تپسی در نامه ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خواستار اختصاص بسته حمایتی دولت به رانندگان تاکسی‌های اینترنتی شد.

با شیوع ویروس کرونا، معیشت صاحبان مشاغل مختلفی تحت تاثیر قرار گرفته است و به همین دلیل دولت با ابلاغ طرح خرید اعتباری اضطراری، سعی کرده تا از کسانی که بیش از بقیه دچار مشکلات اقتصادی شده‌اند حمایت کند. بر اساس این طرح، دو میلیون تومان وام در قالب اعتبار خرید از کلیه مراکز خرید و فروشگاه های سراسر کشور به افراد واجد شرایط تخصیص می‎یابد.

میلاد منشی پور در نامه‌ای خطاب به محمد شریعتمداری پیشنهاد داده است تا شرکت تپسی، لیستی از رانندگان واجد شرایط را که بیشتر از طریق این شرکت امرار معاش می کنند برای بررسی به وزارت رفاه ارائه دهد تا هر چه سریع‌تر این اعتبار به این رانندگان اختصاص یابد.

مدیرعامل تپسی در این نامه گفته است: بخش عمده حمل و نقل درون شهری با خودروهای شخصی بر عهده تاکسی‌های آنلاین است و فقط تعداد رانندگان ثبت نام شده تپسی در تهران از کل تعداد تاکسی‌های ایران بیشتر است. نظر به این واقعیت و در صورت شمول رانندگان محترم تاکسی‌های زرد در این طرح، تخصیص این اعتبار به رانندگان تپسی به طریق اولی حائز اهمیت می‌باشد.

در صورت موافقت دولت، رانندگان تاکسی‌های اینترنتی هم می‌توانند علاوه بر رانندگان اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و مینی‌بوس‌ها از این بسته حمایتی برخوردار شوند.

وام 5 میلیون تومانی تپسی برای سفیران مبتلا به کووید 19

مدیر عملیات تپسی نیز از دیگر اقدامات این شرکت برای کمک به رانندگانی که به دلیل شرایط پیش آمده پس از شیوع ویروس کرونا، درآمدشان کاهش یافته است خبر داد و گفت: از جمله حمایت‌های مالی تپسی از سفیران، پرداخت وام 5 میلیون تومانی به سفیرانی است که به کووید 19 مبتلا می‌شوند و به دلیل بیماری امکان کار و فعالیت نخواهند داشت.

هومن دمیرچی توضیح داد: پیش از این مبلغ این تسهیلات دو میلیون تومان بود که خوشبختانه با حمایت بنیاد علوی توانستیم این مبلغ را به 5 میلیون تومان افزایش دهیم. این تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه با بازپرداخت 24 ماهه به رانندگان فعال تپسی در سراسر کشور از طریق بانک سینا پرداخت می‌شود.

مدیر عملیات تپسی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات حمایتی تپسی از سفیران، اعطای وام دو میلیون تومانی به رانندگانی است که درآمد آنها در اسفند ماه نسبت به سه ماه قبل از آن، حداقل 50 درصد کاهش یافته باشد. این تسهیلات از اسفند ماه سال گذشته به سفیرانی که برای دریافت آن ثبت نام کرده‌اند پرداخت شده است.

او تاکید کرد: این تسهیلات با کمک موسسه نیکوکاری مهربانه و جمعی از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، در قالب کمپینی با عنوان «کنارهمیم» پرداخت می‌شود. بر اساس این طرح، کمک هزینه دو میلیون تومانی از طریق پست بانک با بازپرداخت 6 ماهه، به افرادی که درآمد آنها به واسطه شیوع ویروس کرونا در کشور، کاهش جدی یافته و نیاز به حمایت مالی دارند اعطا می‌شود.

به گفته مدیر عملیات تپسی، کمک ‌هزینه واریزی به سفیران این شرکت از درآمدهای ۶ ماه آتی آنها کسر می‌شود.

درخواست تپسی از دولت برای افزایش سهمیه بنزین رانندگان تاکسی‌های اینترنتی

مدیر عملیات تپسی همچنین از مذاکرات این شرکت برای افزایش میزان سهمیه تاکسی‌های اینترنتی خبر داد و گفت: در حال حاضر قرار شده تا وسایل حمل‌ونقل اینترنتی که در بخش حمل‌ونقل کالا نیز فعالیت می‌کنند و روزانه حداقل ۲۰ مسیر پیمایشی برای جابه‌جایی کالا انجام می‌دهند، ۲۰ درصد سهمیه تشویقی به‌صورت اعتباری دریافت کنند.

او ادامه داد: ما همچنان در حال مذاکره هستیم تا شرایط دریافت این سهمیه تشویقی در شرایط فعلی تسهیل شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.