دوست دارید به کجای جهان سفر کنید؟

حتما ایده‌ی سفر به نقاط هیجان‌انگیز جهان، به ذهن همه‌ی ما رسیده و دلمان را قلقلک داده است. ماجراجویی، بخش جدایی‌ناپذیر رویاهای ماست و بنابراین هیچ وقت از رویابافی در مورد آن، دست برنمی‌داریم.
اما حالا تصور کنید که ناگهان بیایند و به شما بگویند که می‌توانی یک مقصد، تنها یک مقصد رویایی را انتخاب کنی و همین حالا بلند شوی چمدانت را ببندی و عازم سفر شوی. به نظر می‌رسد که این انتخاب، آن‌قدرها هم آسان نیست!
مثلا یکی از این سه مقصد را در نظر بگیرید و فکر کنید که کدام یک را برای سفر انتخاب می‌کنید؟

به دهان ببر بنگال بروید!

اولین چیزی که از سفر به هند به ذهنتان می‌رسد چیست؟ غذاهای تند؟ گاوهای خونسردی که قدم زنان طول اتوبان را طی می‌کنند؟ مال‌های بزرگی که در کنار کپرهای مردمی فقیر و به طرز حیرت‌انگیزی شاد بنا شده‌اند؟ یا مثلا مرتاض‌هایی که از سبدشان مار بیرون می‌آورند و نیم متر بالاتر از زمین نشسته‌اند؟! شاید به تاج محل فکر کنید یا به میمون‌ها و فیل‌های آزاد که این طرف و آن طرف می‌روند و گاهی هم حاضرند به شما سواری دهند! شنا در رود گنگ، ملاقات با دالایی لاما، جشنواره‌ی رنگ بالی، میوه‌های استوایی و هزار چیز دیگر که پیش از این از هند شنیده‌ایم، جذاب هست، اما کافی نیست! شما در هند می‌توانید نهایت هیجان را تجربه کنید و خودتان به دنبال ماجراجویی باشید. برای مثال، یک ببر بنگال را در جنگل‌های این منطقه تصور کنید. تا به حال، 373 هزار حمله‌ی ببر بنگال به انسان، گزارش شده…

دور میز شام با دون کورلئونه!

ممکن است به شهر سیسیل فکر کنید و به یاد فیلم پدرخوانده نیفتید؟! خانواده‌های قدرتمند مافیایی که از قاچاق مواد مخدر گرفته تا قتل‌های عجیب و غریب را زیر نظر دارند. آن‌ها قربانی‌های خود را در دریاچه‌ای از اسید می‌اندازند و البته تعصب عجیبی روی مفهوم خانواده دارند. شهر سیسیل، به مافیا معروف است. اما این شهر خودمختار و اسرارآمیز، با زیبایی شگفت‌انگیز و نفس‌گیر خود، به یکی از مهم‌ترین مقاصد توریستی جهان تبدیل شده است. شهر 2700 ساله‌ی سیراکوز، غارهای دریایی جزیره مارتیمو و آتش فشان فعال کوه آتنا، فقط بخشی از جذابیت‌های طبیعی و تاریخی سیسیل است. خلاصه که اگر سرتان درد می‌کند برای ماجراجویی، سیسیل، مقصد فوق‌العاده‌ای است!

پا به پای جک اسپارو!

دزدان دریایی، هنوز هم وجود دارند و با پشتکار، به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند!! شاید این اولین چیزی باشد که باید در سفر به جزایر کارائیب در ذهن داشته باشید! 38 حمله در سال، عدد قابل تاملی است! اما اگر شما هم عاشق شخصیت جک اسپارو در دزدان دریایی کارائیب هستید و دلتان می‌رود برای گروگان شدن در کشتی‌ای با پرچم طرح جمجمه، تردید نکنید که کارائیب مقصد شماست!
کارائیب اما، بی‌دلیل یکی از جذاب‌ترین نقاط گردشگری جهان نیست. بیش از 5000 جزیره، بخشی از 13 کشور مستقل و 17 منطقه‌ی خودمختار، همه در کارائیب جمعند. جایی که در آن هم می‌شود کمپ زد و هم قایق‌سواری کرد، هم به قله‌ی کوه‌ها رسید و هم در ابرها غوطه‌ور شد. عمیق‌ترین چاله‌ی آبی جهان، لاک‌پشت‌های غول‌پیکر، شهر بدی‌ها، آبشار و انبوهی از جاذبه‌های دیگر، جایزه‌ی کارائیب است به مسافران ماجراجوی خود!

اگر فکر می‌کنید یکی از این مقاصد، می‌تواند انتخاب تاریخی شما باشد، می‌توانید عزمتان را جزم کنید و با تپ‌سی همراه شوید. کافی است اپلیکیشن را نصب کنید تا شانس سفر به یکی از این سه مقصد را به دست آورید.
برای دانلود اپلیکیشن تپسی کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.