تپسی و کمپین جهانی قدردانی از پزشکان و پرستاران

7 آوریل برابر با 19 فروردین ماه، روز جهانی سلامت است. این روز توسط سازمان بهداشت جهانی نام‌گذاری شده و می‌تواند به اهداف متعددی نظر داشته باشد. یکی از مهم‌ترین این اهداف، توجه بیشتر شهروندان جهانی به سلامت خود و اطرافیان و البته در نهایت جامعه است.

سلامت جامعه، تلاشی مداوم است که از طرف مردم با رعایت نکات بهداشتی و توجه به پیگیری درمان و مراقبت از اقشار ضعیف‌تر به نتیجه می‌رسد و از طرف نهادهای مسئول، با فراهم آوردن ابزار و ملزومات لازم در جهت بهداشت و درمان.

اما در این میان، افرادی هستند که در این روزها، که تمام جهان درگیر شیوع ویروس کرونا و بیماری کوید 19 است، بیش از پیش حضوری پررنگ دارند: کادر درمان.

 

سال پرستاران و مامایان

امسال، از سمت سازمان بهداشت جهانی، به عنوان سال پرستاران و مامایان نام‌گذاری شده است. این سازمان با به راه انداختن کمپینی در تلاش است تا به نقش پررنگ کادر درمان در سلامت افراد جامعه توجه کند و در عین حال توجه همگان را به وضعیت سخت و ایثارگرانه‌ای معطوف کند که این کادر در چند ماه اخیر داشته و تا زمان ریشه‌کن کردن ویروس کرونا خواهند داشت.

همان‌طور که می‌دانیم، تمامی کادر درمان از پرستاران و مامایان گرفته تا پزشکان، بهیاران، خدمه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و تمامی کسانی که به نحوی به این مجموعه‌ها مرتبط هستند، در شرایط دشواری قرار دارند. امکانات محدود، شیوع فزاینده بیماری کوید 19، قرنطینه در بیمارستان، تحمل پوشش سنگین ایزوله برای جلوگیری از ابتلا در برخورد بسیار نزدیک با بیماران مبتلا به ویروس کرونا، عدم امکان ملاقات با خانواده و ریسک بالای ابتلا به این بیماری، بخشی از سختی‌هایی است که این قشر در این روزها متحمل آن شده‌اند.

 

کمپین جهانی قدردانی از کادر درمان

سازمان بهداشت جهانی با طراحی کمپین خود، از تمامی مردم جهان خواسته تا با استفاده از هشتگ #SupportNursesAandMidwives با انتشار انواع محتوا، از کادر درمان قدردانی کنند.

قدردانی از کادر درمان، در مرحله اول، رعایت نکات بهداشتی و سلامتی است که تمامی مردم می‌توانند با رعایت کردن آن‌ها، از ابتلا و انتقال بیماری جلوگیری کرده و در نتیجه مدت زمان این اپیدمی را کاهش دهند. اما فارغ از آن، اعلام قدردانی از این افراد می‌تواند کمی از سختی بار سنگین کاری آن‌ها بکاهد.

ما هم در تپسی، با این کمپین جهانی همراه شدیم و از تمامی مردم ایران می‌خواهیم تا به هر صورتی که می‌توانند، از این افراد که بیش از پیش سلامتی خود را در جهت حفظ جان مردم به خطر انداخته‌اند، قدردانی کنند.

تپسی، به همراه تمامی مردم ایران، تا شکست دادن و ریشه کن کردن این بیماری، در کنار کادر درمان خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.