۷ اتفاقی که فقط زمانی که عجله دارید می‌افتند!

حتما برایتان پیش آمده که به شدت عجله داشته باشید و مدام اتفاقی بیافتد که همه چیز را خراب کند. ممکن است چیزی را جا بگذارید، دستتان به چیزی بخورد و بشکند، یا قسمتی از لباس مجلسی‌تان به جایی گیر کند و پاره شود. خلاصه اینکه بدبیاری، رفیق زمان‌های عجله داشتن است!

در این یادداشت، به چند مورد از این جور بدبیاری‌ها یا اتفاقاتی اشاره می‌کنیم که درست زمانی اتفاق می‌افتند که وقت تنگ است!

زمانی که عجله دارید

چیزی فراموش شده!

همین حالا از خانه بیرون آمده‌اید، در را قفل کرده‌اید، کرکره را کشیده‌اید و قفل کتابی پشت در را هم زده‌اید. بند کفش‌ها را بسته‌اید و حالا دارید دوان دوان به سمت مترو می‌روید. چه اتفاقی افتاده؟! گوشی تلفن همراهتان را کنار تخت خواب جا گذاشته‌اید! چه چاره ای می ماند جز برگشتن؟؟

چراغ قرمز لعنتی!

روی خطوط عابر پیاده ایستاده‌اید تا چراغ سبز شود و بتوانید بروید آن طرف خیابان. که بتوانید سوار اتوبوس شوید. اگر این اتوبوس را از دست بدهید، باید یک ربع ساعت دیگر منتظر بمانید. چه اتفاقی می‌افتد؟ اتوبوس می‌رسد و مثل برق و باد رد می‌شود و خدا می‌داند چرا چراغ قرمز، ۱۴۰ ثانیه را نشان می‌دهد!

مترو جاخالی می‌دهد!

با تمام قوا پله‌های مترو را به سمت پایین می‌دوید. قطار همین حالا رسیده و درها کاملا باز هستند. با امیدواری و اعتماد به نفس، قدم‌هایتان را کندتر می‌کنید. اما تا می‌خواهید وارد شوید، صدای بوق هشدار بلند می‌شود. درها بسته می‌شود و مترو با سرعت دور می‌شود.

جمعیت تمام نشدنی!

از آن روز‌هایی است که به شدت عجله دارید و تنها چند دقیقه مانده تا تاخیر بخورید. چه می‌شود؟ انبوهی از جمعیت، با خیال راحت و سر حوصله، جلویتان در حال راه رفتن هستند. انگار که آمده‌اند پارک برای پیاده‌روی! آن هم ساعت ۸ صبح شنبه!

زمانی که عجله دارید

صف باورنکردنی بانک!

نیم ساعت زودتر بیدار شده‌اید تا کار کوچک بانکی‌تان را راه بیاندازید. همیشه نهایتا دو نفر زودتر از شما رسیده‌اند و اصولا بانک خلوت است. اما آن روز که عجله دارید زودتر سر کار برسید، شماره‌ی ۱۱۹ هستید! چه چیزی بیشتر از این در زمان عجله داشتن؟

پول بی‌پول!

می‌خواهید سریع‌تر ماشین بگیرید و به محل کار برسید. دستگاه خودپرداز سر کوچه، خراب است. کمی پایین‌تر می‌روید. آن دستگاه هم خراب است. باید تا سر چهارراه بعدی بروید تا یک خودپرداز دیگر پیدا کنید. بله پیدا می‌کنید. کارت را هم وارد دستگاه می‌کنید. چه می‌شود؟ دستگاه کارت را پس می‌دهد و تازه یادش می‌آید که خراب است!

خبری از ماشین نیست!

دیر از خواب بیدار شده‌اید و فرصت تکان خوردن ندارید! سعی می‌کنید تاکسی اینترنتی بگیرید تا زودتر به محل کار برسید. اما دریغ از خودرویی که سفرتان را قبول کند. آن‌قدر به گشتن ادامه می‌دهید تا مطمئن شوید حتما دیر خواهید رسید!! چنین موقعیتی جان می‌دهد برای زمان عجله داشتن!

اما همه‌ی موارد بالا هرچقدر هم که اعصاب خرد کن باشند، بالاخره چاره‌ای دارند. مثلا برای همین مورد آخر، می‌توانید با فشردن دکمه‌ی سفر عجله‌ای در اپلیکیشن تپ‌سی، سریع‌تر خودرو پیدا کنید.

 

 

 

مطالب مشابه:

نوستالژی دهه ۶۰ و ۷۰ و پیشرفت تکنولوژی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *