واکسیناسیون رانندگان تپسی آغاز شد. برای اطلاع از شرایط ثبت نام واکسن رانندگان کلیک کنید.

6 نکته در مورد سفرهای نوروزی

تعطیلات نوروزی نزدیک می‌شود و بازار برنامه‌ریزی برای سفر رفتن، داغ است. اما تنها انتخاب مقصد کافی نیست. مواردی وجود دارد که با رعایت کردنشان، سفر جذاب‌تری را تجربه می‌کنیم. در زیر، برخی از این موارد را آورده‌ایم:

1. راجع به مقصدتان جست و جو کنید.

همان‌طور که گفتیم، تنها انتخاب مقصد مهم نیست. برای داشتن یک سفر بهینه‌ی نوروزی، لازم است راجع به مقصدتان بیشتر بدانید. نام شهر مورد نظرتان را سرچ کنید. بناهای تاریخی، فرهنگ، غذا، سنت ها، آب و هوا، تاریخ و سبک زندگی مردم، مواردی هستند که خوب است در ارتباط با آن‌ها بدانید. به این ترتیب می‌توانید بفهمید که از سفرتان چه انتظاری دارید.

world-map-background-with-travel

2. تخمین هزینه‌ی سفر

ریز فعالیت‌هایی که دوست دارید طی سفر داشته باشید، مقصدهای گردشگری که می‌خواهید ببینید، رستوران‌هایی می‌توانید در آن‌ها غذای محلی سفارش دهید و هر هزینه‌ی دیگری که به ذهنتان می‌رسد را از قبل بنویسید و با جست و جو، مبلغ مورد نیاز برای هر یک را تخمین بزنید. بهتر است که به این مقادیر پایبند بمانید و اگر نه، مقداری را هم برای فعالیت‌های خارج از برنامه در نظر بگیرید. به این ترتیب، هم سفر کنونی خود را مدیریت کرده‌اید و هم می‌فهمید برای سفرهای آینده، لازم است چه میزان پس‌انداز کنید.

gonbad-golestan-torkman

3. هم‌رنگ جماعت شوید!

چیزی که هر سفری را جذاب می‌کند، ارتباط با مردم محلی آن شهر است. اگر قرار باشد در سفر به شیراز، به جای کلم پلو، همبرگر بخورید و در سفر به جنوب، مثل مردم لباس نپوشید، یا با آن‌ها معاشرت نکیند، بازی را باخته‌اید! سعی کنید پیش از سفر، با مردم شهر مورد نظرتان ارتباط بگیرید، حتی اگر شده از آن‌ها راهنمایی بخواهید و مهمانشان شوید. آن‌ها بیش از هر کسی، جذابیت‌های شهرشان را بلدند.

4. از منطقه‌ی امنتان بیرون بیایید!

سفر، مساوی است با تجربه کردن. شما وقت، انرژی و هزینه‌ی زیادی را برای یک سفر کنار می‌گذارید پس بهتر است در طول آن، از منطقه‌ی امن خود بیرون بیایید و با تمام وجود، به دنبال یاد گرفتن و تجربه کردن باشید. دست خود را باز بگذارید و ماجراجویی کنید.

baggage

5. سبک سفر باشید!

هرچه سبک‌تر سفر کنید، این روند برایتان آسان‌تر و سریع‌تر می‌شود. اگر از تصمیمتان برای سفر رفتن تا زدن به جاده، تنها یک کوله‌پشتی فاصله باشد، زندگی پرماجراتری خواهید داشت. البته این به آن معنا نیست که از وسایل ضروری، صرف نظر کنید. وسایلی همچون شارژر گوشی، داروهای مورد نیاز و وسایل بهداشتی را در ابعاد کم حجم، در کیفتان جا بدهید و مطمئن باشید هرچه لباس کمتری با خود بردارید، در نهایت راضی‌تر خواهید بود!

6.از شیوه‌ی حمل و نقل خود مطمئن شوید.

هر چقدر هم که راجع به شهری که به آن سفر می‌کنید جست و جو کرده باشید، به کوچه پس کوچه‌های آن مسلط نیستید. اینجاست که وسایل نقلیه‌ی شهری اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. اگر از یکی از تاکسی‌های اینترنتی مانند تپ‌سی استفاده کنید، خیالتان از بابت پیدا کردن آدرس و البته رها شدن از دغدغه‌ی جای پارک، راحت است. تپ‌سی، در تعداد زیادی از شهرهای ایران فعالیت می‌کند پس می‌توانید روی تپ‌سی حساب کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.