واکسیناسیون رانندگان تپسی آغاز شد. برای اطلاع از شرایط ثبت نام واکسن رانندگان کلیک کنید.

معرفی تپسی لاین به رانندگان

سرویس جدید تپسی به‌نام تپسی لاین، یک سفر اشتراکی مانند سرویس هم‌خط تپسی است که این قابلیت را برای شما رانندگان عزیز فراهم می‌کند تا مسافران با مبدا و مقصدهای نزدیک به هم با یک خودرو به صورت اشتراکی سفر کنند. این اتفاق علاوه بر افزایش درآمد رانندگان، برای مسافر نیز اقتصادی‌تر بوده و به دلیل اشتراکی بودن، باعث کاهش ترافیک و همچنین کاهش آلودگی هوا نیز خواهد شد.

در شرایط فعلی و با توجه به بیماری کرونا سفرهای لاین غیر فعال است.

درآمد در تپسی لاین

در سفرهای تپسی لاین از ظرفیت خودروی شما به بهترین شکل استفاده خواهد شد. به این صورت که اگر قرار باشد یک مسافت 15 کیلومتری را برای رساندن تنها یک مسافر طی کنید و مسافر دیگری در مقصد نسبتا مشابه قرار گرفته باشد، این دو مسافر می‌توانند با یک خودرو و طی یک سفر به مقصدشان برسند.

در واقع با یک سفر با زمان و مقصد نزدیک به هم، دو سفر صورت گرفته است که باعث افزایش درآمد سفیر خواهد شد. زمانی که سفر لاین به شما پیشنهاد می‌شود شما می‌توانید با برآورد هزینه و مسافت سفر، آن را بپذیرید و یا در صورت عدم تمایل، سفر را قبول نفرمایید. این سفرها فرصت مناسبی برای افزایش درآمد شما است و در صورتی که سفر دوم وجود نداشته باشد، تپسی مابه التفاوت هزینه (به اندازه هزینه سفر کلاسیک) را برایتان واریز خواهد کرد.

برای مشاهده جزئیات تسویه حساب و واریز درآمد رانندگان تپسی کلیک کنید.

قوانین تپسی لاین

با توجه به ماهیت اشتراکی بودن این سرویس، و هم‌زمانی چند سفر در یک سفر، نیاز است تا جهت بالا بردن مطلوبیت و کیفیت سفرها، هم برای رانندگان و هم برای مسافران قوانینی در نظر گرفته شود:

حداکثر زمان انتظار راننده برای سوار شدن مسافر:

هنگامی که سفیر مسافر اول را سوار خودرو می کند، در حین رسیدن به مقصد مسافر در صورتی‌که درخواست مسافر دوم ارسال شود، به دنبال مسافر بعدی می رود و بر اساس اولویت مقصد ها آنها را به مقصد می رساند.

اولویت پیاده کردن مسافر در سفر لاین

در سفرهای لاین، اولویت پیاده کردن مسافرین بر اساس اولویت سوار شدن آنها در خودرو محاسبه نمی‌شود. اولویت پیاده کردن مسافر را نرم افزار تشخیص داده و به سفیر اعلام می‌نماید که هر کدام از مسافرین که مقصد نزدیک‌تری دارند را به مقصد برسانند.

حداکثر ظرفیت خودرو

ظرفیت قابل قبول برای هر خودروی تپسی، سه نفر است، بنابراین زمان استفاده از تپسی لاین، تنها یکی از مسافران می‌تواند حداکثر یک همراه داشته باشد. ﻣﺴﺎﻓﺮ اول ﻣﯽ‌ﺗﻮاﻧﺪ زمان ارسال درخواست ﺗﻌﺪاد همراهان را در ﻧﺮم اﻓﺰار ﻣﺸﺨﺺ ﻧﻤﺎﯾﺪ و در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ ﻣﺴﺎﻓﺮ اول، یک همراه داشته باشد، ﻣﺴﺎﻓﺮ دوم دیگر نمی‌تواند همراهی داشته باشد.

قوانین مربوط به لغو سفر

شرایط مختلف در لغو سفر لاین به صورت زیر است:

  • راننده به مسافر رسیده:  

زمانی که به مبدا درخواست شده رسیدید، گزینه “راننده به مسافر رسید” را نگه دارید. در صورتی که بعد از گذشت 4 دقیقه مسافر در مبدا حاضر نشد، انگشت خود را روی گزینه “مسافر نیامد” نگه دارید ( این گزینه با رنگ مشکی نمایش داده میشود به طوری که بنظر می‌رسد غیر‌فعال است)

نکته: گزینه “مسافر در محل حاضر نشد” تنها در مبدا مسافر فعال است و در صورت فاصله گرفتن غیر‌فعال می گردد.

  • در حال سفر

در صورتی که در حین انجام سفر باشید، در این شرایط مسافر می‌بایست 50 درصد از کل هزینه سفر را به سفیر پرداخت کند و سفر از سمت پشتیبانی با کسر 50 درصد از کمیسیون سفر لغو می‌شود.

در صورتی که مسافر پیاده شده و هزینه سفر را پرداخت نکرده باشد، سفیر باید قبل از زدن اتمام سفر این موضوع را به پشتیبانی اطلاع دهد و یا در صورت زدن اتمام سفر تیکت ثبت نماید تا پشتیبانی رسیدگی نماید.

لزوم روشن بودن اینترنت و برنامه سفیر

برای اطلاع به موقع از جزییات سفر در طول مسیر و در حین انجام سفر از خاموش کردن اینترنت خودداری نمایید و اگر به هر دلیلی اینترنت قطع شد، در اسرع وقت آن را وصل کرده تا به موقع از اطلاعات و جزییات سفر اطلاع پیدا کنید و با استفاده از مسیریاب مناسب بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد مسافرین مشخص نمایید.

تغییر درخواست‌های سفر در لاین

به دلیل اشتراکی بودن سفر لاین، و هماهنگ بودن مبدا و مقصد مسافران ویراش مقصد امکان‌پذیر نیست. ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ اﻧﺘﺨﺎب ﻣﻘﺼﺪ دوم و ﯾﺎ زﻣﺎن ﺗﻮﻗﻒ ﻧﯿﺰ در اﯾﻦ ﻧﻮع ﺳﻔﺮ ﻗﺎﺑﻞ ﺛﺒﺖ ﻧﯿﺴﺖ. در صورتی که مسافر دوم اضافه نشده باشد، و مسافر اول تغییر مقصد داشته باشد می‌تواند بعد از توافق با سفیر، با پشتیبانی تپسی تماس گرفته و مقصد اول از طریق پشتیبانی لغو شده و هزینه کلاسیک از مسافر دریافت کنید. (البته توضیحات لازم در تماس با پشتیبانی به رانندگان عزیز اعلام می‌گردد)

مزیت لاین برای مسافرین

از آن جا که در سرویس لاین، از ظرفیت خالی خودروی راننده استفاده‌ بهینه‌تری می‌شود، هزینه سفر هر مسافر نسبت به سرویس کلاسیک تپسی کاهش می‌یابد. به عبارت دیگر، دو مسافر که مسیری مشابه دارند هزینه سفر را با هم تقسیم می‌کنند. طبیعی است که در چنین سفری هزینه سفر برای هر یک از مسافران کاهش پیدا می‌کند. این کاهش کرایه تا ۳۰ درصد برای هر مسافر است.

مزیت لاین برای رانندگان

رانندگان در هر سفر که با لاین انجام می‌دهند دو مسافر را جابه‌جا می‌کنند و درآمد خود را تا حدود ۴۰ درصد افزایش می‌دهند.

سفرهای لاین در روزهای تعطیل رسمی و پنج‌شنبه و جمعه غیرفعال است. همچنین از ساعت 10 شب الی 6 صبح نیز در طول روزهای عادی فعال است. ( البته در شرایط فعلی و با توجه به بیماری کرونا سفرهای لاین غیر فعال است.)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.