6 دلیل برای اینکه تپ‌سی لاین نگیرید!

احتمالا تا این لحظه، با سرویس لاین تپ‌سی آشنا شده‌اید. سرویسی که به شما این امکان را می‌دهد که هم مبدا و مقصد سفر را خودتان انتخاب کنید و هم مثل یک ماشین خطی، همسفری دیگر با مسیری مشابه داشته باشید.
با این اوصاف چرا ممکن است با وجود 30% قیمت پایین‌تر از سرویس کلاسیک، یک روز نخواهید یا نتوانید که از تپ‌سی لاین استفاده کنید؟ در زیر، 6 مورد از روزهای بدون سرویس اشتراکی تپ‌سی را به شما نشان خواهیم داد:

1. اگر خیلی عجله دارید:

روزی که عجله دارید و یک دقیقه هم برایتان حیاتی است، سرویس لاین را انتخاب نکنید. چرا که به هر حال در این نوع از سفر، شما همسفر دیگری دارید و سفیر می‌بایست هردوی شما را به مقصد برساند. در نتیجه، اگرچه مبدا و مقصد شما و همسفرتان 70% مشابه یکدیگر است، اما باز هم در چنین موقعیتی، بهتر است از سرویس کلاسیک استفاده کنید.

 

۲. اگر به کندی حاضر می‌شوید:

در استفاده از تپ‌سی لاین، منظم بودن مهم است. شما از زمان رسیدن راننده به مبدا مشخص شده، 4 دقیقه وقت دارید تا سوار شوید. این موضوع باعث صرفه‌جویی در وقت هر دو مسافر شده و سفر را بهینه می‌کند. اما اگر فکر می‌کنید این 4 دقیقه برای شما مناسب نیست و به کمی زمان بیشتر احتیاج دارید، از سرویس کلاسیک تپ‌سی استفاده کنید.

3. اگر بیش از 2 نفر هستید:

پیش از استفاده از سرویس اشتراکی تپ‌سی لاین، می‌بایست تعداد همراهان خود را مشخص کنید. (شما می‌توانید به تنهایی یا با یک همراه، تپ‌سی لاین بگیرید). در نتیجه اگر بیش از دو نفر هستید، تپ‌سی کلاسیک بگیرید.

4. اگر می‌خواهید تنها باشید:

همسفر شدن با همراهی که از قبل نمی‌شناسید، می‌تواند موقعیت خوبی برای معاشرت با شهروندی دیگر باشد. شاید در ماشین‌های خطی، آنقدری فشرده نشسته باشید که مجالی برای معاشرت نماند و در سفر عادی تپ‌سی هم تنها هستید. در نتیجه برای چنین معاشرت‌هایی، لاین بهترین اتفاق است. اما اگر حوصله‌ی معاشرت ندارید، یا به سادگی ترجیح می‌دهید در طول سفر تنها باشید، پاسخ شما، سرویس کلاسیک است.

5. اگر آلودگی شهر، نگرانتان نمی‌کند:

تاکسی‌های آنلاین از جمله تپ‌سی، چنان در زندگی ما تنیده‌اند و زندگی روزمره‌ی شهری را آسان‌تر کرده‌اند که بدون آن‌ها به سختی می‌توان در شهر در رفت و آمد مداوم بود. اما شاید ساده‌ترین پاسخ برای کم‌تر کردن آلودگی شهرهای بزرگ، استفاده از سرویس اشتراکی لاین باشد. چرا که این سرویس، هم مزایای سایر سفرها را دارد و هم تعداد ماشین‌های تک‌سرنشین سطح شهر را کمتر می‌کند. اما اگر نگران هوای بعضا غیرقابل تنفس شهر نیستید، سرویس لاین را انتخاب نکنید.

6. اگر ترافیک شهری برای شما مهم نیست:

هرچه تعداد خودروهای تک سرنشین بیشتر باشد، طبیعتا ترافیک شهری هم بیشتر شده و زمانی که در این ترافیک تلف می‌شود، به عددی سرسام آور می‌رسد. استفاده از سرویس لاین، می‌تواند تعداد خودروهای تک‌سرنشین را به طرز چشمگیری کاهش داده و شهر را خلوت‌تر کند. اما اگر ترافیک شهری اذیتتان نمی‌کند، تپ‌سی لاین نگیرید!

حالا، با تمام این اوصاف، اگر می‌خواهید در مورد تپ‌سی لاین بیشتر بدانید، می‌توانید به مطلب تپ‌سی لاین: چرا و چگونه از این خدمت استفاده کنیم؟ و معرفی تپ‌سی لاین به سفیران
در همین وبلاگ مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.