5 نمایشنامه از «مارتین مک‌دونا» برای خواندن در سفر

خواندن کتاب، یکی از کارهایی است که می‌تواند سفره را کوتاه کند. از سفرهای بین شهری گرفته تا درون‌شهری. کافی است یک بار امتحان کنید! تپسی بگیرید و شروع کنید به خواندن یک کتاب جذاب.

ممکن است فکر کنید که خواندن کتاب‌های قطور و طولانی در حین سفر مشکل است. هم حمل آن‌ها سخت است و هم تمام کردن آن‌ها به چندین و چند سفر طولانی احتیاج دارد. بنابراین پیشنهاد ما برای شما، خواندن نمایشنامه حین سفر است.

مارتین مک دونا نمایشنامه‌نویس و فیلمساز ایرلندی، اگر نگوییم بهترین، یکی از مورد توجه‌ترین نویسندگان حال حاضر جهان است. او با به کارگیری سبکی تازه در قصه‌سازی و روایت داستان، آثار منحصر به فردی از خود به جای گذاشته است. بسیاری از آثار او، در کشورهای مختلف دنیا از جمله ایران، روی صحنه تئاتر رفته است.

در این مطلب، به معرفی 5 اثر مارتین مک دونا می‌پردازیم. شما می‌توانید در طول سفر بعدی‌تان با تپسی، یکی از این آثار را بخوانید و لذت ببرید:

1. مرد بالشی

مرد بالشی، داستان مردی را روایت می‌کند که به خاطر داستان‌های جنایت‌باری که نوشته، دستگیر شده است. پلیس، او و برادرش را به عنوان مظنونین به قتل چند بچه در شهر که شیوه قتلشان شباهت بسیار زیادی به داستان‌های مرد دارد، بازداشت کرده‌اند. گذشته سخت و ظالمانه‌ای که هر دوی این برادرها از سر گذرانده‌اند، ما را به انبوهی از قصه‌ها هدایت و راز قتل‌های درون شهر را فاش می‌کنند.

2. ملکه زیبایی لی نین

زنی میان‌سال، همراه با مادرش در شهر کوچکی زندگی می‌کند. دختر سال‌ها پیش به علت اختلالات روانی در بیمارستان بستری بوده و هیچ‌گاه فرصتی برای داشتن رابطه‌ای عاشقانه نداشته است. در عین حال مادر بهانه‌گیر و اعصاب‌خورد‌کن او، از هیچ وسیله‌ای برای سنگ‌اندازی‌ بر سر راهش دریغ نمی‌کند. در بین کشمکش‌های هرروزه‌ی این دو، ناگهان امکانی از یک ماجرای عاشقانه برای زن مهیا می‌شود اما مادر، برنامه دیگری چیده است.

3. ستوان اینیشمور

پدر و همسایه مردی جانی و عصبی، گربه مرده او را در مسیر خانه پیدا می‌کنند. این گربه تنها موجود عزیز زندگی مرد است. آن‌ها می‌دانند که او به خاطر از دست دادن گربه محبوبش ممکن است به راحتی آدم بکشند اما چاره‌ای جز تماس با او و فراخواندنش به خانه ندارند.

4. غرب غمزده

دو برادر که از کودکی همیشه با یکدیگر سر لج داشته و به خون هم تشنه بوده‌اند، بعد از مرگ پدرشان مجبور می‌شوند با یکدیگر تنها زندگی کنند. آن‌ها مدام به طرق مختلف به جان یکدیگر می‌افتند. تا اینکه کشیشی جوان آن‌ها را نصیحت می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد که با هم مهربان باشند. آن‌ها تحت تاثیر قرار گرفته و به خاطر بخشوده شدن توسط یکدیگر، شروع می‌کنند به انجام سلسله‌ای از اعترافات در مورد یکدیگر…

5. مامورهای اعدام

هری که با همسر و دخترش یک کافه را اداره می‌کند، پیش از این مامور اعدام بوده. او همیشه آرزو داشته که تمام مردم انگلستان، او را به عنوان برترین مامور اعدام کشور بشناسند. اما با برچیده شدن مجارات اعدام، او دیگر شانسی برای اعدام کردن دیگران و به اثبات رساندن مهارت خود ندارد. تا این که یک روز غریبه‌ای به کافه او می‌آید و مسیر ماجرا را تغییر می‌دهد.

 

طی 5 سفر آینده خود با تپسی، می‌توانید از خواندن این نمایشنامه‌های عجیب و غریب و منحصر به فرد، لذت ببرید و وارد جهانی تازه شوید.

 

 

مطالب مشابه:

۳ اثر ماندگار غلامحسین ساعدی برای خواندن در سفر

رمان جنایت و مکافات، پیشنهاد تپ‌سی برای سفر امروز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.